مقایسه تیراهن اصفهان و اهواز با متدهای کارشناسی

همانطور که میدانید تیرآهن از جمله مقاطع فولادی است که در کشورمان تولید می شوند. در حال حاضر کارخانجات فراوانی این محصولات را عرضه می کنند که از طریق فروشگاه آهن البرز می توانید نسبت به تهیه انها اقدام کنید.

شهر اصفهان و اهواز از جمله شهرهای صنعتی ایران هستند که تولید تیراهن در انها به صورت تخصصی و با کیفیت صورت می گیرد.

برای کسب اطلاعات بهتر در مورد تفاوت های کارخانه اصفهان و اهواز، لازم است محصولات دقیق کارخانه ها و ویژگی های آنها شناسایی شود. تمامی محصولات کارخانه مطابق با استانداردهای بین المللی تولید می شوند. تفاوت اصلی کارخانه های اصفهان و اهواز تفاوت ورق فولادی در کارخانه است که شرکت اصفهانی بیش از 50 درصد نیاز کشور را تامین می کند.

در واقع می توان گفت که با توجه به استاندارد بودن تمامی محصولات کارخانه، تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و تنها مواد اولیه و ورق های فولادی تولید شده توسط دو کارخانه می توانند تفاوت های زیادی را رقم بزنند.

اصفهان دو کارخانه بزرگ ذوب آهن به نام های ذوب آهن و فولاد مبارکه دارد که در مورد انها صحبت خواهیم کرد که در مقابل شهر اهواز تنها دارای دو کارخانه اکسین و کاویان است.

بررسی تیرآهن تولیدی شهر اصفهان

استان اصفهان در مرکز ایران قرار دارد که در صنعت فولاد پیشرفت زیادی داشته است به همین دلیل کارخانه های زیادی در این منطقه وجود دارد. دو کارخانه اصلی ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه در این شهر فولاد تولید می کنند.

یکی از این دو کارخانه به نام کارخانه فولاد مبارکه، حدود 50 درصد از فولاد و ورق فلزی کشور را تامین می کند.

کارخانه ذوب آهن اصفهان متشکل از دو کارخانه فولادسازی دیگر است که اولین و بزرگترین تولیدکننده سازه های فولادی و ریل در ایران هستند.

در واقع کارخانه ذوب آهن اصفهان با ظرفیت حدود 2.8 میلیون تن پس از فولاد مبارکه بزرگترین تولیدکننده فولاد ایران است و انواع پروفیل های فولادی ساختمانی و صنعتی از جمله تیرآهن را تولید می کند.

این شرکت پیشتاز تمامی تولیدکنندگان فولاد و ورق های فولادی کشور بوده و بیشترین تعداد ثبت شده در بازار آهن آلات به نام خود می باشد و برترین صادر کننده محصولات فولادی است. نمونه ای از تفاوت آهن اصفهان و اهواز این است که ورق های آهن مبارکه با دو فرآیند گرم و سرد ساخته می شوند و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. تمرکز این شرکت بر تولید انواع محصولات و خدمات متاثر از استانداردهای مختلف تولید است.

بررسی تیرآهن تولیدی شهر اهواز

کارخانه ملی اهواز که از سال 1340 شروع به کار کرده و ظرفیت تولید سالانه بالایی دارد، یکی از کارخانه های پیشرو در صنعت تیرآهن بوده و توانسته با احتساب صادرات، 14000 تن محصولات فولادی و 400000 تن فولاد تقویت کننده عرضه کند. . عرضه کننده این محصول شوید. .

یکی دیگر از کارخانه های تیرآهن، کارخانه نورد کوثر اهواز است که از سال 1382 در استان خوزستان و شهر اهواز فعالیت خود را آغاز کرده است و یکی از ویژگی های مثبت تیرآهن اهواز این است که با تجهیزات جدید و اتوماسیون ساخته و آزمایش شده است. سیستم های. کیفیت تجهیزات و یراق آلات این کارخانه های اهواز جدیدترین مجتمع های غلتکی و تیرآهن سازی می باشد.

شرکت های تولید تیراهن اهواز، شرکت های کاویان و فولاد اکسین اقدام به ثبت و تولید محصولات به نام خود در سطح استاندارد جهانی کرده اند و بر اساس استاندارد EN10002 در بازار موجود است. کاویان از محصولات خود که اغلب از روش های آب گرم نورد ساخته می شود، در صنایع مختلفی از جمله تولید، خودروسازی و حمل و نقل استفاده می کند. اکسین خوزستان در کنار یک شرکت دیگر در تولید این محصولات تحول ایجاد کرده است. این تفاوت به احتمال زیاد در ضخامت است که تقریباً 10-70 متر است و عرض چنین محصولاتی 2 متر تخمین زده می شود.

تفاوت تیراهن اصفهان و اهواز به صورت کارشناسی شده

بهتر است قبل انتخاب یا مقاسیه با یک نگاه کارشناسی شده به محصول این دو کارخانه بپردازیم و در نهایت ارزیابی ها و مقایسه های معقولی انجام دهید. تفاوت اصلی بین تیراهن این دو شهر صنعتی استانداردی است که برای ساخت انها در نظر گرفته می شود که یک استاندارد جهانی برای سنجش مقاطع فولادی وجود دارد. پس اگر بخواهیم انها را از منظر اصولی و کارشناسی ببینیم، تفاوت خاصی بین تولیدات اهواز و اصفهان نخواهیم یافت. البته نباید فراموش کرد که به دلیل برداشت منطقی از این دو محصول، تفاوت آهن اصفهان و اهواز همچنان بحث برانگیز است.

ورق و الیاژ به کار رفته در تولید هر کدام از این دو شهر متفاوت بوده که تفاوتی کمی در تیراهن ها ایجاد می کند. وزن استاندارد تیرآهن های تولیدی شرکت ذوب آهن اصفهان به طور کلی بالاتر از تولیدات سایر شرکت های کشور است که تفاوت آهن اصفهان و اهواز را نیز به خوبی نشان می دهد. این تفاوت ها می تواند در کابرد تیرآهن ها تاثیر بگذارد.

نحوه تشخیص تیراهن اصفهان از اهواز

محصولات کارخانه ذوب آهن اصفهان در ایران بسیار محبوب است. نحوه تشخیص میله اصفهان علامت ESCO است که بر روی بال های میله حک شده است و وزن سنگین تری دارند.

  • تیرآهن اصفهان و اهواز با توجه به نوع آلیاژ مورد استفاده متفاوت است.
  • آرم ESCO بر روی تیرآهن اصفهان حک شده است.
  • تیرآهن اصفهان توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان بر اساس استاندارد IPE تولید می شود.
  • وزن تیرآهن های ساخت اصفهان بیشتر از تیرآهن های ساخت اهواز است.
کارشناس آهن البرز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *