تمام نکاتی که باید در رابطه با بندیل میلگرد بدانید

اشنایی با بندیل میلگرد

حتما در زمانی که می خواهید محصولات فلزی را خریداری نمایید با اصطلاحی به نام بندیل رو به رو شده اید. که قطعا در این زمان ذهن شما را به خود مشغول کرده است که معنی آن چه می شود.

با توجه به نقشی که میلگردها در این بازار ایفا می کنند و همچنین اهمیتی که دارند ما را بر آن داشت تا به بررسی تمامی زوایای موجود در آن پرداخته تا مشتریان و مصرف کنندگان بتوانند در زمان تهیه محصول، بدون دغدغه و ابهامی با آن آشنا شوند و با توجه به آگاهی که بدست می آورند به راحتی محصول مورد نظر خود را تهیه نمایند.

لازم به ذکر است که برای بسته بندی محصولاتی همچون میلگرد، شمش و لوله از این روش سود برده می شود و با توجه به تفاوت هایی که با هم دارند، نام گذاری آن ها را نیز متفاوت کرده است که برای این محصول از نام بندیل میلگرد استفاده می شود.

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی موشکافانه و دقیق در رابطه با این موضوع پرداخته و این اطمینان را به شما بدهیم که پس از مطالعه آن می توانید با تمام نکاتی که باید در رابطه با بندیل میلگرد بدانید آشنا شوید و تمام نگرانی های خود را به فراموشی بسپارید.

آشنایی با بندیل میلگرد

شاید این موضوع برای شما جدید و یا ناشناخته باشد اما باید بدانید تمامی افرادی که به هر نحوی با این صنعت سر و کار دارند، از ساخت و ساز گرفته تا حمل و نقل کالا، این موضوع را می دانند و با آن آشنایی کامل دارند.

پس از گذشتن از مرحله تولید و آماده سازی برای ارسال کالا به مشتریان نیاز است تا به بسته بندی محصول مورد نظر پرداخته تا علاوه بر آن که ارسال و حمل و نقل با آسانی صورت پذیرد، مشتری نیز در زمان دریافت به راحتی بتواند آن را مورد بررسی قرار دهد و از اصالت کالای دریافتی اطمینان حاصل کند.

با توجه به نوع و روش کار و با توجه به مزیت قیمتی و به طبع آن صرفه اقتصادی که در بسته بندی به این روش وجود دارد، تمامی شرکت های فعال در این زمینه از این روش برای بسته بندی محصولات خود استفاده می کنند.

در انتها باید به این نکته بسیار مهم و اساسی توجه فرمایید که با توجه به تفاوت هایی که در قیمت میلگرد وجود دارد و همچنین اندازه های مختلفی که از این محصول در کارخانه ها موجود می باشد در زمان بسته بندی باید توجه شود که تمامی محصولات هم اندازه و در یک سایز باشند تا در زمان حمل از بروز مشکلات احتمالی و حوادث جلوگیری شود.

هر بندیل میلگرد چه وزنی دارد؟

با توجه به سایزهای مختلفی که از این محصول در دسترس می باشد، تفاوت هایی در وزن آن ها به وجود آورده است. دایره این تغییر وزن ها از 2 تن شروع و تا 5.5 تن پایان می یابد. در نتیجه می توان این گونه بیان کرد که هر بندیل بر اساس سایز محصول می تواند سبک و یا سنگین باشد.

البته باید این نکته را نیز بیان کرد که هر کارخانه ممکن است وزنی متفاوت از محصول را به بازار تزریق نماید. به طور مثال اگر وزن بندیل محصول 14 ذوب آهن بیشتر از 4.7 تن داشته باشد، ممکن است همان سایز تولیدی کارخانه قزوین وزنی حدود 2 تن داشته باشد. در نتیجه وزن هر بندیل از این منظر نیز می تواند شامل تفاوت هایی باشد.

آیا می دانید هر بندیل میلگرد چند شاخه دارد؟

در حالت کلی می توان این محصول را به دو روش شاخه ای و کلاف بسته بندی نمود. که با توجه به استانداردی که دارند این تقسیم بندی صورت می گیرد. ما در این قسمت 3 محصول سخت، نیمه سخت و نرم را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

محصولات نرم و نیمه سخت که با نام های S 240، S 400 و S 340 می باشند را با توجه به ساختاری که دارند و همچنین قطر کمتری که دارند می توان آن ها را به صورت کلاف بسته بندی و به بازار ارائه کرد. اما برای بسته بندی محصولات سخت که با نام S 500 شناخته می شوند باید به روش شاخه ای این کار را انجام داد.

با توجه به توضیحاتی که در قسمت قبل ارائه کردیم و با هم نگاهی به تفاوت وزن هایی که دارند انداختیم، باید این نکته را نیز در این بخش بیان کنیم که این تغییرات می تواند تعداد شاخه را نیز تحت تاثیر قرار دهد. به طور مثال اگر سایز 12 از 447 شاخه تشکیل شده باشد، سایز 14 آن به تعداد 313 شاخه تحویل داده می شود و در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

اگر بخواهید خودتان نیز به راحتی می توانید این اعداد و ارقام را محاسبه نماید. به طور مثال پس از آن که میزان وزن محصول سفارشی خود را از فروشنده پرسیدید به راحتی می توانید بر تعداد شاخه ها تقسیم کرده و وزن هر شاخه را به راحتی بدست آورید.

نکات مهمی که در بسته بندی و تحویل بندیل باید به آن توجه کنید

با توجه به این که برای بسته بندی لازم است تا از پلاستیک و یا ورق های فولادی که به دور محصول پیچیده می شوند استفاده کرد، لازم است تا از جنس خوبی تولید شده باشند و این اطمینان را ایجاد کنند که در زمان جا به جایی دچار پارگی و یا شکستگی نمی شوند.

در زمانی که می خواهید محصولات خود را تحویل بگیرید لازم است تا به نکات مهمی توجه فرمایید. از جمله این نکات که بسیار حیاتی نیز می باشد که بر روی یک گواهینامه و توسط سازنده آن منتشر می شود، نکاتی همچون، نام کارخانه سازنده، تاریخ صدور و شماره گواهینامه، میزان آلیاژ و یا نوع آن، تعداد شاخه و قطرهای اسمی، تعداد بسته ها و همچنین مشخصاتی همچون مکانیکی، رنگ و… بر روی آن نوشته شده است که با مطالعه آن می توانید اطلاعات مفیدی از محصول دریافت کنید.

حالا و در زمان تحویل باید به نکات حیاتی مهمی توجه کنید که در صورت رعایت نکردن آن مشکلات بزرگی برای شما به وجود خواهد آمد. از مهمترین این نکات محل نگهداری است که در صورتی که استانداردهای لازم را نداشته باشد ممکن است ایراداتی در محصول به وجود آورد.

کارشناس آهن البرز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *