بررسی کیفیت انواع تیرآهن ارزان و گران قیمت

تیرآهن ارزان و گران

انواع مختلف تیرآهن از جمله محبوب ترین مقاطع فولادی در بازار آهن هستند و با توجه به ساختار مستحکمی که دارند از کاربردهای های فراوانی نیز در زمینه های ساخت و ساز برخوردار می باشند. استفاده از این مقاطع در پروژه ها نیازمند شناخت کافی و بررسی کیفیت انواع تیرآهن می باشد تا استاندارد ترین نوع این محصول فولادی را برای بکار گیری در سازه مورد نظر انتخاب نماییم.

در سالیان دور به سبب نبود تیر های فولادی برای ساخت و ساز، از تیر های چوبی به عنوان عضو اصلی سازه ها استفاده می شد و همین امر باعث به وجود آمدن مشکلات فراوان در زمینه استحکام سازه مورد نظر میشد. اما در حال حاضر با وجود تیرآهن هایی با سایزبندی و سطح کیفی مختلف امکان ساخت سازه های مستحکم بزرگ و کوچک برای بشر فراهم شده است.

اصلی ترین نکته در هنگام خرید تیرآهن مربوط به برند سازنده و کیفیت محصول مورد نظر می شود و متقاضیان باید با توجه به تولید و عرضه این تیر های فولادی با سطح کیفی و نرخ های متفاوت، بررسی های لازم را در این زمینه انجام دهند تا استاندارد ترین تیرآهن را برای پروژه خود انتخاب نمایند. همچنین با توجه به اینکه در طی سال های اخیر به دلیل بی ثباتی بازار و افزایش سرسام آور قیمت آهن آلات، مشکلات عدیده ای برای خریداران این مقاطع به وجود آمده. تیرآهن نیز از این افزایش قیمت بی نصیب نمانده و با توجه به رابطه مستقیم قیمت این محصول با نرخ ارز، هزینه های ساخت و ساز به شدت با افزایش همراه شده است.

در ادامه این مقاله از سایت آهن البرز به بررسی کیفیت تیرآهن های ارزان و گران قیمت و همچنین بهترین برند های موجود در بازار آهن ایران میپردازیم.

معیار سنجش کیفیت تیرآهن

برای بررسی تیرآهن های ارزان و گران قیمت بازار، بهتر است که در وهله اول به معرفی معیار های سنجش کیفیت این محصولات پرداخته شود. کلیه کارخانجات تولید تیرآهن در کشور موظف هستند تا این مقاطع را با توجه به استاندارد های تعیین شده تولید نمایند. تیرآهن IPE (استاندارد اروپا و ایران)، تیراهن INP (استاندارد چین و روسیه)، تیرآهن IPB (بال پهن)، تیراهن لانه زنبوری CPE از جمله مهم ترین استاندارد های تولید تیرآهن محسوب می شوند که کلیه فرایند تولید اعم از زمان فرایند نورد سرد و گرم، مشخصات جان و بال و … در آن ها تعیین شده است.

کیفیت گران ترین تیرآهن های موجود در بازار آهن آلات

اعتبار برند سازنده و وزن تیرآهن از عوامل تاثیر گذار در قیمت این محصولات فولادی به شمار می روند و با توجه به اینکه برخی از تولید کنندگان مقاطع فولادی از جمله تیرآهن از مواد اولیه مرغوب و چرخه تولید استاندارد بهره می برند، طبیعتا قیمت محصولات آن ها نیز بالاتر خواهد بود. تیرآهن های ناب تبریز، کرمانشاه و اصفهان از جمله محصولات با کیفیت در بازار هستند و بیشترین خرید روزانه تیرآهن را در اختیار خواهند داشت.

تیراهن ساختمانی

گفتنی است که آشنایی هر چه بهتر با برند های مختلف تیر های فولادی باعث انتخاب بهتر سازندگان پروژه های ساختمانی خواهد شد و شناخت انواع مختلف تیراهن به سبب اهمیتی که در سازه ها دارد امری ضروری بشمار می رود.

کیفیت ارزان ترین تیرآهن های موجود در بازار آهن آلات

همانطور که گفته شد وزن یکی از عوامل تاثیر گذار در نرخ آهن آلات از جمله تیرآهن محسوب می شود. تولیدی های مختلف از مواد اولیه مختلف می توانند در تولیدات خود استفاده نمایند و در صورت بکار گیری از مواد نامرغوب و پایین بودن وزن تیر فولادی تولید شده، محصولاتی با قیمت نهایی ارزان به بازار عرضه می کنند.

البته این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که هر تیرآهن ارزانی نشان از بی کیفیت بودن آن نداشته و ممکن است این امر در اثر خرید بدون واسطه ایجاد شده باشد، به عبارت دیگر در صورت خرید مستقیم از کارخانه و مراکز عرضه کننده معتبر قیمت ها پایین تر از نرخ میانگین بازار خواهد بود.

با کیفیت ترین تیرآهن در بازار آهن ایران

اگر بخواهیم استاندارد ترین تیرآهن تولید شده در کارخانجات داخلی را انتخاب کنیم، با توجه به مشخصات وزنی و کیفیت مواد اولیه به تیرآهن ذوب آهن اصفهان خواهیم رسید. محصولات این شرکت با توجه به سابقه طولانی مدتی که در زمینه تولید مقاطع فولادی مختلف دارد، از محبوبیت بالایی در بازار خرید و فروش تیرآهن برخوردار بوده و همواره یکی از مراکز تولید پیشرو در صنعت آهن آلات ایران به شمار می رود.

تیرآهن ذوب آهن از معروف ترین تیر های فولادی است که با توجه به سطح کیفی و استحکام بالایی که دارد از کشور های حاشیه خلیج فارس و برخی کشور های اروپایی نیز مشتریانی داشته و با صادرات آن سالانه ارز فراوانی به کشور تزریق می شود. برای دریافت قیمت لحظه ای تیرآهن ذوب آهن می توانید با مراجعه به بخش فروشگاهی مجموعه آهن البرز مراجعه نموده و نرخ این محصولات را در ایز های مختلف آن ملاحظه نمایید.

کارشناس آهن البرز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *